Dlaždice z vymývaného betónu pri menších plochách sa dajú prispôsobiť rezaním priamo pri pokládke. Najčastejšie sa delia uhlovou brúskou pri použití kotúča (diamantový kotúč – určený pre suchý rez tvrdých materiálov a železobetónu. Pri väčších plochách je možnosť výroby atypických rozmerov podľa dodaných rozmerov.
Po pokládke sa dilatačné škáry medzi jednotlivými dlaždicami vyspravia buď mrazuvzdornými špárovacími hmotami alebo polyuretanovým silikónom ktorý je flexibilný a odolný voči vonkajším vplyvom, alebo podľa klasických metód daného pokládača ( cementovo – piesková zmes v pomere 1:1 na sucho…).
Povrchová úprava sa prevádza po pokládke a po špárovaní. Povrchová úprava je vlastne finálna úprava, ktorá zvýrazní štruktúru povrchu výrobku a zároveň zamedzí presiakaniu vody.

Naša spoločnosť odporúča *Peneco® extra (ktoré zakúpite aj u nás za 3,70€/L), resp. impregnačný prostriedok. Po povrchovej úprave je vlastne dlažba pripravená na použivanie.
Bližšie informácie u predajcu.

*Peneco® extra:
*Polymérna vodná disperzia s prídavkom aditív, ktorá sa používa ako prostriedok na ošetrenie, vytvrdenie a utesnenie nášľapnej vrstvy betónovej podlahy, základný náter betónových povrchov pod farby na betónové konštrukcie typu ECOLOR BKH, spojovací mostík pod samonivelizačné a izolačné stierky a na spojenie starého a nového betónu a ako prostriedok na ochranu čerstvého betónu pred prudkým vyparovaním vody.

Ponúkame taktiež pokládku dlažby.

Do lepidla:
1m²=cca 15-20,-€, záleží od povrchu terénu a použitia materiálov (lepidlo, špárovanie..)
Cena sa určí po prehliadke.
Stupnice:
-na plochu:  1bm=cca 10,-€
-na konštrukciu (samonosné): 1bm=cca 7,50,-€ (MAMUT GLUE – High tack)
Cena sa určí po prehliadke.

Do piesku:
1m²=cca 12,-€, záleží od povrchu terénu a použitia materiálov.
Cena sa určí po prehliadke.

Na terče:
1m²=cca 10,-€
Cena sa určí po prehliadke.

Akú hrúbku zámkovej dlažby si mám vybrať ?
Záleží od toho, na čo sa bude vydláždené územie využívať. Je jasné, že na obyčajný prístupový chodníček nebudeme používať rovnakú dlažbu, ako povedzme na príjazd ku garáži. V praxi to znamená, že rozhodujúcim faktorom pri kladení zámkovej dlažby je práve jej budúce zaťaženie